Atskats


  Poligons 2013. gada 23.-24. februāris

Aizvadīta jauniešu vadītāju konference "Poligons", kas pulcēja ar 40 jauniešus un jauniešu vadītājus no visas Latvijas.

Programmā bija:
- Slavēšana
- Java diplomu pasniegšana
- Nakts stafete
- Nakts galda spēles
- Diskusijas ar pieredzējušiem jauniešu vadītājiem
- Noslēguma jauniešu dievkalpojums

Lekcijas bija: 
- Vīrisķība, ko vadīja Latvijas armijas virskapelāns E.Pļaviņš
- Sievišķība, ticības mācības skolotāja Irēna Bindemane
- Laika plānošana, misionārs Bils Maldins
- Evaņģelizācija skolā un sabiedrībā, mācītājs Rolands Eimanis
- Misija un diakonija, mācītājs Roberts Otomers
- Vadītājs un komanda, mācītājs Ģirts Prāmnieks
- Bībeles autoritāte, evaņģelists Jānis Tolpežņikovs




JaVA 2012 rudens
JaVA1 apmācību uzsākuši 17 dalībnieki.
JaVA2 apmācību - 7 dalībnieki.

4.Latvijas luterāņu jauniešu dienas 2012.gada 15.-17.jūnijs

No 15. līdz 17. jūnijam Rīgā norisinājās jau 4.Latvijas luterāņu jauniešu dienas, kas pulcēja kopā vairāk kā 200 jauniešu.


8. LELB Basketbola turnīrs 2012.gada 13.maijā


Šoreiz turnīrs pulcēja 8 komandas un kopumā ap 120 cilvēku. 8 komandām bija iespēja katrai ar katru uzpēlēt 15 min garu spēli, lai noskaidrotu kurš no abām komandām ir stiprākāis. Un stiprākās 4 komandas vēl savā starpā izspēlēja vēl 2 spēles, lai noteiktu uzvarētājus. Un šogad čempionu gods ir ticis jaunai komandai. Un lūk kāds bija goda pjedestāls:
1.vieta - Ģertrūde
2.vieta - Balvi
3.vieta - Talsi




Es nebaidos palīdzēt 25 Tinģere 2012.g. 4.-6.maijs

Es nebaidos! Un Tu?

Mūsdienās nekas nenotiek bez maksas. Tā vismaz cilvēki runā. Tomēr, 4.05. līdz 6.05. semināra “Es Nebaidos Palīdzēt!” laikā 27 jaunieši pierādīja, ka tā tomēr nav. Reizēm palīdzība un smaidīgas sejas ir pavisam par velti.
 Šoreiz bija plānots palīdzēt Valdemārpils iedzīvotājiem, taču pēdējā brīdī tikšanās vieta tika pārcelta uz Tiņģeri. Tā nu ir – cilvēks domā, Dievs dara. Tā nu trīs dienas Tiņģeres pili ar laipnu Vitas Krauzes gādību, apdzīvoja jaunieši no Talsiem, Rīgas, Baldones un Jelgavas. Jauniešu mērķis bija doties pie cilvēkiem ar ziedojumiem un savu vēlmi palīdzēt.
Tiņģeres ENP galvenā rīkotāja un koordinatore bija Anete Ankmane, kura mācās Talsu Kristīgās skolas 12.klasē. Šis bija jau 3. viņas rīkotais ENP. Pirms tam gūta pieredze rīkojot seminārus Talsos un Sabilē. Talkā nāca arī citi jaunieši, kuri jau guvuši pieredzi rīkojot citus ENP seminārus dažādās Latvijas pilsētās. Jaunieši sadarbojās ar tādiem Latvijas uzņēmumiem kā Hanzas Maiznīca, Fazer Maiznīca, Liepkalnu maiznīca, Rīgas Piensaimnieks un Maxima. Katra no šīm firmām laipni piekrita ziedot. Galu galā Tiņģeres pilī atradās gandrīz 335 l zemeņu un persiku jogurta, vairāki simti rupjmaizes, saldskābmaizes un baltmaizes kukuļu, un jaunieši gatavoja sev ēst no Maximas noziedotajiem pārtikas produktiem..
Pirmā diena tika aizvadīta iejūtoties apkārtnē, sadraudzējoties un uzklausot mācītāja Mareka Ignata un viņa sievas Aijas lekcijas par gavēni un līdzatkarībām. Lektori deva iespēju paskatīties pašiem uz sevi nedaudz citādāk. Izvērtēt savas rīcības nozīmi dažādās situācijas, ieskatīties acīs nozīmīgām un sāpīgām problēmām mūsu pašu un sabiedrības dzīvēs. Īpaši aizdomāties lika līdzatkarības tēma. Cik milzīga problēma tā ir mūsu sabiedrībā! Ja katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam ir kāda atkarība, tad katram otrajam – līdzatkarība, kas ir ne mazāk nopietna, taču daudz grūtāk pamanāma problēma. Līdzatkarība ir kas tāds, kas šķietami veselu cilvēku var padarīt nespējīgu iejusties sabiedrībā, un sabojāt bērna komunikācijas spējas uz visu mūžu. Līdzatkarīgajiem, tā pat kā atkarīgajiem, vajadzīga nopietna palīdzība un ārstēšana.
Otrajā dienā jaunieši ķērās klāt savam galvenajam mērķim – palīdzēšanai. Pēc rīta svētbrīža, brokastīm  un mācītāja Roberta Otomera un Līvas Fokrotes vadītām lekcijām par to, kāpēc palīdzēt cilvēkiem, visi devās lapu talkā Tiņģeres pils pagalmā, bet pēc tam – ceļā. Pateicoties Valdemārpils un Tiņģeres sociālajām darbiniecēm Ilonai Znots-Znotiņai un Guntai Vilnei, jauniešiem bija 81 adrese Tiņģerē un 3 Valdemārpilī, kuras apciemot. Tāpat bija iespēja doties arī uz Ārlavu pansionātu un iepriecināt tā iemītniekus un darbiniekus. Par nokļūšanu pansionātā un dažādajos ciemos gādāja Talsu Autotransports, kurš jauniešus izvadāja bez maksas.

 
Šī diena bija visa semināra centrālais notikums. Iespēja palīdzēt cilvēkiem materiāli, vismaz nedaudz, bet vēl vairāk – iespēja parunāt ar tiem, kuri ikdienā jūtas vientuļi un aizmirsti, vai uzmundrināt tos, kuri jūtas pazuduši un izmisuši. Atgādināt, ka joprojām ir cerība un viss vēl nav zudis, dot jaunu motivāciju. Redzēt laimes asaras cilvēku acīs, kad par viņiem aizlūdz. Vienreizējas sajūtas! Jaunieši piedzīvoja gan brīžus, kad durvis tā arī netika atvērtas vai tika aizcirstas deguna priekšā, gan laipnu aicināšanu iekšā un cienāšanu ar šokolādēm vai medus maizēm. Bija iespēja dzirdēt vienreizējus dzīves stāstus, kuri liek domāt par to, ko pats dzīvē esi sasniedzis, kā arī redzēt mazos Tiņģeres brašuļus, kuri arī nebaidās palīdzēt. Ir grūti aprakstīt prieku, kas rodas redzot, kā vecākā gada gājuma sieviete iedod buču 4 gadus vecam sētas delverim par to, ka viņš viņai atnesis jogurtu un maizīti. Pēc lieliskajām emocijām, jaunieši, noguruši, bet priecīgi, atgriezās pilī, lai aizvadītu vakaru sarunās un Dieva slavēšanā caur dziesmām. 


Trešajā dienā visi kopīgiem spēkiem sakopa arī pēc sevis, apmeklēja Iģenes draudzes dievkalpojumu mazajā kapelā, kas atrodas tur pat pilī, un devās atpakaļ uz Talsiem. Talsu autoostā visi ieradās tieši laikā, lai paspētu uz autobusiem gan uz Rīgu, gan Stendi un citām vietām. Par lielisku uzmundrinājumu visiem kalpoja arī autobusa šoferītis, kurš telefoniski sazinājās ar savu kolēģi, lai aizkavētu autobusa Talsi – Sabile – Saldus kustību, lai viena no semināra dalībniecēm varētu nokļūt mājās, Stendē. Beigās gan izrādījās, ka viņš mācēja autobusu no Tiņģeres aizbraukt tik izmanīgi, ka nevienam nenācās kavēties un arī maršruta autobuss varēja izbraukt laikā.
Tā nu piepildīti ar nenovērtējamām emocijām, jaunieši atgriezās katrs savās mājās. Katram sirdī palika kāds stāsts vai sastaptais cilvēks, par kuru domāt un lūgt. Arī vēlme palīdzēt nevienam nepazuda, un jau tiek gaidīts nākamais seminārs, kuram šoreiz gan vajadzētu notikt Valdemārpilī. Bet tas gan tikai augustā. Pagaidām – nebaidīsimies palīdzēt arī ārpus semināra un bez lielo firmu atbalsta. Dosim to, ko Dievs devis mums. Svētīsim citus, un tad arī paši būsim svētīti.
Nebaidies palīdzēt arī tu! Ja vēlies uzzināt vairāk par semināriem un iespējām tajos piedalīties, ielūkojies mājaslapā http://www.nebaidos.lv, vai sazinies ar kādu no organizatorēm mūsu apkaimē – Aneti Ankamani, Aneti Šteinerti vai Sabīni Krūkli. 
Raksta Līga Leja


Es nebaidos palīdzēt 24 Sabile 2012.g. 2.-4.marts 

No 2.-4.martam Madonas Bērnu un jauniešu centra telpās uz semināru "Es nebaidos palīdzēt!"  pulcējās ap 40 jaunieši un garā jauni cilvēki, no Madonas, Cesvaines, Vestienas, Gulbenes, Stāmerienas, Kalsnavas, Praulienas, Jūrmalas, Rīgas un uz atsevišķām aktivitātēm viņiem pievienojās jaunieši no Liepājas, Priekules un Grobiņas novada. Pasākumu organizēja Madonas prāvesta iecirkņa luterāņu draudžu Svētdienskolas nozare kopā ar LELB (Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas) jaunatnes nozari.
Pasākuma ietvaros jaunieši noklausījās mācītāja Kaspara Eglīša un mācītāja, LELB jaunatnes nozares entuziasta Roberta Otomera trīs lekcijas – „Es”, „Nebaidos” un „Palīdzēt”, kas 3.marta pirms pusdienā pārauga praktiskā darbībā , - ejot ciemos pie veciem cilvēkiem un palīdzot viņiem ikdienas darbos.
Jaunieši sadalījās grupās un pateicoties sadarbībai ar Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes diakonija darba vadītāju Rudīti Kumsāri un Madonas sociālo dienestu, tā saucamajā, kliņģeru gājienā (ar ciemakukuļiem) ciemojās 7 madoniešu ģimenēs. Jaunieši aprunājās, un palīdzēja vecajiem cilvēkiem sanest malku, ūdeni un tīrīja sniegu pagalmos. Vakarpusē nu jau visi kopā devāmies uz Madonas pansionātu, lai tur aprunātos, dziedātu un iepriecinātu pansionāta iemītniekus, līdzi ņemot arī ciemakukuli – garšīgās plātsmaizes. Par plātsmaizēm mīļš paldies Zigrīdai.
Semināra ietvaros notika rīta drosme, svētbrīži, slavēšanas dziesmu dziedāšana un arī spēļu spēlēšana. Esam priecīgi, ka pasākums varēja notikt Madonas pusē un to, ka semināra dalībniekiem bija iespēja pamanīt, ka pasaulē labie darbi spīd un silda sirdis!
Pasākums noslēdzās 4.martā ar prāvesta Hansa Jensona vadīto dievkalpojumu Madonas evaņģēliski luteriskajā draudzē.

Paldies mācītājam Robertam un visai Otomeru ģimenei!
Paldies Cesvaines, Vestienas un Madonas evaņģēliski luteriskajām draudzēm, draudžu mācītājiem Hansam Jensonam, Kasparam Eglītim, īpašs paldies - Allai Isačenko, Dainai Briedei, Lilitai Ļavai, Līgai Čeverei, Ērikai Pomerei, Kristīnai Gribonikai, Katrīnei Ciršai, Ingai Stradiņai, Rudītei Kumsārei.
Paldies Madonas Bērnu un jauniešu centra direktorei Guntai Kļaviņai un darbiniekiem.
Paldies Madonas pansionāta direktorei Rasmai Ozoliņai , darbiniekiem un vecajiem cilvēkiem.
Paldies ģimenēm pie kurām mums bija iespēja ciemoties.


pasākuma dalībnieku vārdā
Nadja Niedrīte / pasākuma koordinatore/



Un te dalībnieku atsauksmes par pasākumu:
Man loti patika šis pasākums, tas man ļāva apzināties to, ka apkārt ir tik daudz kristiešu, bija prieks iegūt jaunus draugus. Iepazinu vairāk Dievu un Jēzu. Pēc padarītā darba bija patiess gandarījums. Vēlos vēlreiz piedalīties šāda veida pasākumā. /Karīna – Gulbenē/

Mums ļoti patika. Ieguvām jaunus draugus. Apciemojām vecus cilvēkus pansionātā, tur mēs centāmies ieiet katrā istabiņā, aprunāties, padziedāt, pastāstīt par sevi, uzklausīt viņus. Visvairāk mums patika kāda veca kundzīte vārdā Rita. Šis atgadījums mums paliks ilgi atmiņā. Kopumā viss mums ļoti, ļoti patika. Mēs vēlētos, lai šīs 3 dienas nebūtu tik īsas, jo tās bija pats labākais, ko abas bijām piedzīvojušas. Mēs vēlētos vēl kādreiz piedalīties „Es nebaidos palīdzēt”, tikai, lai tas būtu nedaudz garāks. / Adelīna un Gita Cesvainē/

Lieliski kopā pavadīts laiks! Izglītojāmies gan teorētiski, gan arī šīs zināšanas pielietojām praksē, ejot pie cilvēkiem, sarunājoties un palīdzot. Un visa noslēgumā - brīnišķīgs Dievkalpojums!  / Inga – Vestienā /

Man ļoti patika šis pasākums. Daudz interesanta un noderīga ieguvu no dzirdētā lekcijās, it īpaši no pēdējās lekcijas „Palīdzēt”. Priecājos par iespēju palīdzēt Ludmilas kundzei. Ļoti, ļoti svētīgi bija piedalīties dievkalpojumā, iespaidīga bija Ērika Hanzovska liecība. Īpašas sajūtas bija, dziedot dievkalpojumā. Šajās 3 dienās ieguvu jaunus draugus. Vēlētos vēl kādreiz piedalīties „Es nebaidos palīdzēt” projektā. / Alīna – Cesvainē/





 JaVA 2012 pavasaris


Veiksmīgi aizvadīta JaVA - Jauniešu vadītāju apmācība, kas LELB Jauniešu centrā no 24. līdz 26.februārim pulcēja 17 dalībniekus no Kuldīgas, Liepājas, Smiltenes, Iecavas, Popes, Cēsīm, Sabiles un Rīgas. Kopā 3 apmācības nedēļas nogales, kurās jauniešiem gan lekcijās, gan praktiskos uzdevumos ir iespēja mācīties kļūt par jauniešu vadītāju, lai vēlāk savas iegūtās zināšanas un iemaņas varētu pielietot savā draudzē.
Vairāk par JaVA apmācību lasiet šeit.
Vairāk foto no JaVA apmācības meklējiet mājaslapas foto galerijā.
Bildes no JaVA otrās nedēļas nogales varat atrast šeit.



Es nebaidos palīdzēt 23 Sabile 2011.g. 11.-13.novembris


Ja vēl augustā dzīvojām 22. semināra „Es nebaidos palīdzēt” noskaņās Talsos, tad tagad nemanot esam aizvadījuši jau nākamo - 23. semināru Sabilē. Ap 30 jauniešu atkal nebaidījās palīdzēt un no 11. līdz 13. novembrim darbojās, gan varonīgi izturot bezmiega stundas, gan pārvarot pēkšņas ķibeles, piemēram, gāzes balona iztukšošanos tieši pirms pirmajām vakariņām. Tas gan netraucēja pasākumā „uzdot gāzi” pašiem!
Lekcijās samācījušies prātīgas lietas, devāmies talkā, kuras laikā sagrābtā lapu kaudze izskatījās pēc debesskrāpja, daži līdz ausīm ierakās ne tikai darbā, bet arī pašās lapās - jāsaka, ka tas radīja vēl lielāku motivāciju talkošanai.



Parūpējāmies arī par sabilnieku pamielošanu - devāmies ciemos un dāvinājām „Balticovo” sarūpētās olas, pienu no „Rīgas Piena kombināta”, „Dimdiņkāpostu” garšīgos skābētos kāpostus un maizi no „Hanzas maiznīcas”. Palīdzējām mājas darbiņos, dāvinājām arī apsveikuma kartiņas un „Tēva mīlestības vēstules”, kā arī vienkārši runājāmies un labi pavadījām laiku. Draudzēšanās turpinājās arī vakara pasākumā, uz kuru bija aicināti tie Sabiles iedzīvotāji pie kuriem devāmies ciemos. Vakara pasākumā varēja baudīt liecības, drāmas, sarunas un kopīgu vakariņošanu. Prieks, ka jauniešus joprojām vieno drosme palīdzēt!
Sabīne Krūkle




Es nebaidos palīdzēt 22 Talsos 2011.g. 12.-14.augusts


Kopā ap 20 jauniešu no Talsiem, Baldones, Jelgavas, Usmas un Rīgas sabrauca kopā, lai klausītos sagatavotās lekcijas un arī darbotos praktiski palīdzētu tur, kur tas nepieciešams. Luterāņu draudzes nama ērtie dīvāniņi drīz tika atstāti, lai mēs darītu to, par ko iestājas semināra nosaukums - palīdzētu citiem.



Aktīvo darbošanos iesākām ar Talsu dzīvnieku patversmes apciemojumu, bet vēlāk paši devāmies Talsu ielās, lai muzicējot vāktu ziedojumus patversmei. Pusotras stundas laikā pie diviem lielveikaliem tika savākti 125 lati un pilna kaste dzīvnieku barības visu iemīļotajiem dzīvniekiem. Patversmē šobrīd mājas atraduši 15 suņi un 40 kaķi, šķiet, ka katrs izmisīgi vēlas, lai viņu ņemtu līdzi uz īstām mājām un vienaldzīgs pret mazo mīluļu mīlestību un pieķeršanos nepalika neviens. Sadarbība ar patversmi turpināsies arī vēlāk - top fotoizstāde Talsu Centrā un brīvprātīgie atkal dodas uz patversmi, lai palīdzētu izdarīt neskaitāmos darbus, kas nepieciešami tās uzturēšanai.
Paspējām arī paviesoties Talsu Krīžu centrā, iepriecinot bērnus ar dāvanām, spēlēm un dziesmām, kā arī devāmies arī parunāties pie pensionāriem, līdzi ņemot ciemkukuli - sponsoru sagādāto maizi un čipsus.
Arī Talsu sociālā māja tika dalībnieku apciemota. Dalībnieki sadaloties pa divi devās apciemot gandrīz visus sociālās mājas iedzīvotājus, kopskaitā ap 20 dzīvokļos, ciemojoties pie vecākā gada gājuma ļaudīm, nesot tur kādu siltu sveicienu no Baznīcas, mīlestības vēstuli no Dieva, un vairākus sponsoru sagādātos maizes kukulīšus.
Tā kā jaunieši par iespēju būt seminārā maksā paši, lielu pateicību pelnījuši šī semināra sponsori un atbalstītāji - Fazer maiznīca, Hanzas maiznīca, Rīgas Piena kombināts un Ādažu čipsi, pateicoties kuriem dalībnieki tika pie garda ēdiena un dāvanām, ko paņemt līdzi ciemojoties daudzajās mājās, Krīžu centrā un patversmē.
Jēzus teica: „Ko jūs esat vismazākajiem darījuši, to jūs esat Man darījuši.” Mēs no sirds ceram, ka ir izdevies darīt labu.
Vairāk bildes skatīt mājaslapas galerijā

Sabīne Krūkle un Roberts Otomers