JaVA

Jauniešu Vadītāju Apmācība

Vai tev rūp, kas notiek ar jauniešiem?

 Divu līmeņu apmācība paralēli:
-JaVA1 - 1.kurss
-JaVA2 - 2.kurss
JaVA1 ir LELB Jaunatnes nozares organizēta jauniešu vadītāju 3 nedēļas nogaļu apmācības cikls, ar mērķi sniegt topošajiem vai tikai neilgu brīdi kalpojošiem jauniešu vadītājiem svarīgākās iemaņas un zināšanas, kas palīdzētu darbā ar jauniešiem. Dalībnieka profils:  jaunietis >15 gadus jauns; ar interesi par jauniešu darbu; izgājis iesvētes mācību un luteriskās draudzes loceklis;

JaVA2 ir LELB Jaunatnes nozares organizēta jauniešu vadītāju 3 nedēļas nogaļu apmācības cikls, ar mērķi sniegt jau ilgāku laiku kalpojošiem un JaVA1 beigušajiem jauniešu vadītājiem padziļinātas iemaņas un zināšanas, kas palīdzētu darbā ar jauniešiem. Dalībnieka profils: vai nu tu esi piedalījies JaVA1, vai esi jau ilgāk par 2 gadiem jauniešu vadītājs savā draudzē. 


Dalībnieki izsakās par to, ko JaVA ir devusi viņiem:
- daudz jaunu ideju
- kā plānot un uzsākt jauniešu darbu
- iespēja pašiem praktizēties vadīt jauniešu vakarus un svētbrīžus
- kādam ir jābūt vadītājam
- praktiska pieredze un labas praktiskas nodarbības
- Bībeles izpēte
- kā veidot projektus
- kā sagatavot bībeles nodarbību
Tu droši vien mums jautāsi: Kāpēc gan man tas būtu noderīgi - doties uz JaVA semināriem? 
Mēs dosim Tev trīs labus iemeslus:

  •  JaVA atkal ir labi uzlabota – gan tiem, kas nav bijuši nevienā seminārā, gan arī tiem, kas jau ir bijuši un izgājuši kādu JaVAs līmeni, būs ko redzēt! Gan JaVA pirmais līmenis, gan otrais līmenis ir kapitāli mainīts – tika izvērtētas lekcijas, to ilgums un noderīgums, saskaņoti teoloģiskie un praktiskie priekšmeti, aicināti jauni lektori, jauni priekšmeti un izdales materiāli, kas viss kopā mērķēts uz to, ka JaVA maksimāli sniedz sagatavotību absolventam, lai pēc tam varētu vadīt jauniešu kalpošanu un misiju draudzē (protams saskaņoti ar draudzes vadību);
  • Sadraudzība – viena no lietām, kura luteriskās aprindās mēdz pieklibot, un ko mēģināsim mainīt nedēļas nogaļu laikā, jo JaVA 1 un JaVA 2 notiek vienlaikus un ir iespēja satikties un dalīties pieredzē;
  • Atsvaidzina zināšanas, kas, iespējams, ir aizmirsušās. Iesakām pirmā un otrā izlaiduma absolventus atkal (it kā) no jauna iziet apmācību, taču šoreiz jaunā versijā. 
JaVĀ Tu ne tikai atklāsi jaunas idejas jauniešu vakariem, bet arī stiprināsi savu ticību. Par semināru datumiem seko līdzi sadaļā Jaunumi vai interesējies rakstot vai zvanot. Kontakti atrodami sadaļā Kontakti”.Reiņa stāsts (Vecumnieki):


Mans stāsts par JaVu ir nedaudz atšķirīgs no pārējiem ar to, ka sākotnēji mans mērķis tur doties nebija saistīts ar kaut mazāko vēlmi vadīt jauniešus. Es vēlējos rast atbildes uz daudziem dzīves jautājumiem, kas mani ne pavisam nelika mierā. Atklāti sakot, centos maksimāli neklausīties lekcijas, kurās runāja par vadīšanu, es vienkārši migu ciet.
Tomēr, nolēmu, ka iesāktais ir jāpadara līdz galam un nācu uz visām paredzētajām nodarbībām. Tā pa īstam 2. nedēļas nogalē sapratu, cik ļoti svarīgi, kristiešiem turēties kopā. Satiku cilvēkus, kas domā līdzīgi, iemācījos klausīties, dalīties, un sajust Dieva neizsmeļamo bagātību pret katru Viņa bērnu.
Turklāt, Dievs reizēm dzīvē ar mums izspēlē kādu joku. Pēc JaVĀ pavadītām 3 nedēļu nogalēm, mājās atgriezos priecīgs ar jauniem draugiem un jaunām zināšanām, tomēr aizvien nedomādams tās likt lietā. Šķita, ka manā ciemā to nevienam tāpat nevajag, tur nav dzirdīgas jauniešu ausis.
Dievs domāja citādāk, un pēc pāris nedēļām tapa ideja – mēģināt uzbūvēt jauniešu vakarus savā ciemā. Tā pēkšņi, „ne no kurienes” apjēdzu, ka tik daudzas lietas, kuras pat speciāli centos nedzirdēt, ir palikušas prātā, sapratu, ka tās vienkārši ir jāliek lietā. Sapratu, ka izdevīgākais laiks ir TAGAD. Bija ierobežots laiks, jo pēc pāris nedēļām jau nācās doties studēt citā pasaules malā. Pēkšņi, „ne no kurienes” radās vēlme pārskatīt prezentācijas par vadīšanu. Un „brīnumainā kārtā”, kad sāku meklēt vadītājus, pāris dienu laikā uzradās veseli 5, kas uzņemtos vadīt šo darbu.
Šobrīd esmu citā kontinentā, tomēr manā ciemā notiek jauniešu vakari uz pilnu sparu. Tas ir neaprakstāmi, kā Dievs darbojas mūsos, ir vienkārši jādod Viņam tāda iespēja. Un JaVA ir viena no lieliskām iespējām tapt mainītam!